Scroll to top

Як виникають новаторські ідеї і чому не варто починати з нуля?


No comments

Нам здається, що свіжі ідеї виникають, якщо ми відмовляємося від усіх попередніх напрацювань і намагаємося повністю переосмислити світ.

Коли провалюється якийсь проект, ми говоримо: «Давайте почнемо з чистого аркуша». Коли ми хочемо змінити свій спосіб життя, ми думаємо: «Потрібно почати все спочатку».

 

 

 

Однак, творчі рішення рідко приходять, якщо ми починаємо з нуля. Сьогодні, у цій статті, власне, постараюся донести цю думку.

 

Давайте задумаємось над наступним прикладом з біології…

Деякі вчені вважають, що пташине пір’я розвинулося з луски рептилій. В ході еволюції луска поступово перетворилася в пух, який спочатку був необхідний тільки для підтримки тепла. Поступово ці невеликі пір’я ставали довшими і врешті-решт дозволили птахам літати. Це був плавний процес повторення і розширення вже існуючих ідей.

 

Подібним чином розвивалися і польоти людини. Зазвичай ми вважаємо родоначальниками керованих польотів братів Райт і рідко згадуємо про таких першопрохідників в авіації, як Отто Лілієнталь, Семюел Ленглі і Октав Шанют. Створюючи перший у світі літак, брати Райт зверталися до робіт цих інженерів. Саме завдяки напрацювань і великому досвіду у цій справі, ці брати створили революцію у  повітряному просторі для польотів людини.

 

Найбільш інноваційні рішення – це, найчастіше, комбінації старих ідей. Люди з творчим мисленням не вигадують нове, вони знаходять зв’язок, який інші не бачать. Більше того, найефективніший спосіб домогтися результатів – на 1% поліпшити вже працюючий механізм, а не намагатися зруйнувати існуючу систему і побудувати все з нуля.

 

Повторюйте, а не винаходьте заново

 

Ми досить часто не помічаємо, як складно влаштований навколишній світ. Купуючи якийсь прилад, наприклад, тостер, ми не замислюємося, скільки всього відбувається до того, як він потрапляє на прилавок магазину. Чи не усвідомлюємо, що спочатку потрібно добути залізну руду для виробництва сталі і нафту для виготовлення пластика.

 

Звертаючись до історії, вичитав цікаву думку британського дизайнера Томаса Твейтса (Thomas Thwaites) – він вирішив самостійно зібрати тостер. Він розібрав готовий прилад і визначив, які матеріали йому знадобляться, щоб створити власний. Головні з них – пластик, нікель і сталь.

 

За залізною рудою він звернувся до місцевої шахти, і, на подив, йому не відмовили. Нафтовидобувні компанії виявилися не такими щедрими, тому Твейтсу довелося розплавляти шматочки старої пластмаси, щоб зробити корпус для свого тостера. Потім він переплавляв монети, щоб добути нікель.

 

Основна думка цього досліду:    

Я зрозумів, що, якщо починати з нуля, можна півжиття витратити на те, щоб зібрати один тостер.

Томас Твейтс, британський дизайнер

 

Проте, цей експеримент багато чому його навчив. Твейтс навіть написав про це книгу. Тому, як на мене, він час дарма не згаяв :)))

 

Найчастіше ми не замислюємося про те, наскільки тісно все в житті пов’язано. Ми зосереджуємося на результаті і не помічаємо ті численні процеси, які відповідають за цей результат.

 

Особисто для мене є корисним те, що, виконуючи власні ранкові звички, можна підготувати себе до дня і радіти тому, що ти уже досягнув, ось, власне, стаття про 8 дій, які потрібно виконати до 8 ранку

 

Якщо ви працюєте над якоюсь складною проблемою, згадайте про ті ідеї, які вже існують і успішно працюють. Адже вони пройшли перевірку часом і вижили.

 

Рекомендую прочитати книгу: “Кради як Художник”

 

Так що повторюйте, а не починайте з нуля.

Комантарі до статті

Коментар

Related posts

Post a Comment