Scroll to top

Як втілювати річні плани за 12 тижнів?


No comments

Ось і настав новий рік, для кожного з нас це умовний перехід до нового етапу життя, ми ставимо нові цілі та будуємо плани на рік.

Кожен з нас прагне зробити все задумане, покращувати своє життя, повністю використовувати можливості та використовувати внутрішній потенціал.

 

 

Можна собі лише уявити як змінювалось би наше життя, якби кожного місяця, тижня і дня ми робили все можливе для досягнення поставлених цілей та реалізації наших мрій і заповітних бажань.

Якби ви кожного дня робили все залежне від вас, тоді можна лише уявити які зміни відбулися б у вашому житті через рік, три або п’ять років. 

Рекоменую спробувати внедрити у своє життя – нові звички: 8 звичок, які потрібно виконати до 8 ранку , гадаю це буде хорошим поштовхом у новому році.  😉

 

Та досить часто трапляється, що рік ми зустрічаємо з новими великими цілями, але вже через декілька місяців ми бачимо що доволі сильно відстаємо від плану їх реалізації.

 

Чому ж так стається ? Чому одним людям вдається виконувати свої плани на 110 % і досягати всіх цілей, а інші не можуть виконати й половини запланованого?


Книга Браяна Морана та Майкла Ленінгтона «The 12 week year Get more done in 12 weeks than others do in 12 months» ( 12 тижнів в році. Як за 12 тижнів зробити більше, ніж інші встигають за 12 місяців») дає чіткі відповіді на ці запитання і розповідає про дієві та легкі способи досягати за 12 тижнів значно більше, ніж інші досягають за 12 місяців.

 

Автори книги пояснюють, що основною причиною низької результативності в плані досягнення цілей стає помилкове мислення.

 

Саме в його основі закоренився принцип: в мене попереду ще цілий рік, а це означає, що часу вистачить для того щоб зробити все записане у планах і досягти всіх поставлених цілей…

 

В перші місяці ми думаємо, що до 31 грудня ще дуже далеко! На початку року в нас може бути багато значних цілей, та вже через три-чотири місяці ми починаємо усвідомлювати, що злегка відстаємо від графіків їх досягнення.

 

Коли починається літо ми відчуваємо легке хвилювання, через те, що не все вдається та заспокоюємо себе думкою: в мене ще близько півроку в запасі… З часом до таких думок звикаєш і починаєш працювати та діяти відповідно до нього.

 

«А правда в тому, що важливий кожен тиждень! Кожен день! Кожна хвилина!»

 

Ми повинні чітко усвідомлювати, що насправді працюємо кожен день і кожен тиждень, а не раз в місяць або квартал.

 

 

Річне мислення скоріше заважає ефективній роботі. Щоб підвищити продуктивність, потрібно перестати планувати на рік вперед.

 

Не потрібно мислити в річному масштабі, зосередьтеся краще на менших відрізках часу.

 

Річний цикл засліплює людей і не дає зрозуміти однієї простої речі: реальність – те, що відбувається в даний момент. Ми живемо і досягаємо успіху саме тут і зараз!

 

В книзі також описані найважливіші кроки, детально розглянуті дієві методи та інструменти, які необхідно використовувати для швидшого та ефективнішого досягнення цілей. Більшість із представлених у книзі методик вже добре всім відомі, та як зазначають автори:

«Важливо не що ви знаєте і навіть не кого ви знаєте. Важливо, як ви дієте».

 

Основою методу «12-тижневого року» в розробці планів є те, що людей мотивує наближення дедлайну.

 

Пригадайте собі, як всі спішать завершити справи із наближенням 31 грудня, чи як ефективно працює студент, якщо до здачі роботи (наприклад курсової роботи) залишилось всього кілька днів?

 

Саме в момент, коли кінцева дата виконання роботи стрімко наближається, ми забуваємо про всі відмовки, начебто «важливі» та зовсім не потрібні дзвінки, дії, а повністю концентруємось на виконанні поставлених завдань.

 

«12-тижневий рік дозволяє зосередитися на тижні, більш того, на кожному дні – саме в рамках дня відбувається дія. Відкласти важливі справи «на потім», думаючи, що до кінця року ще далеко, – недозволена розкіш. Ефективна робота не робиться щомісячно, щоквартально або раз в півроку – вона робиться щодня і навіть щогодини. 12-тижневий рік дасть вам можливість відчути важливість кожного дня»

 

Для того, щоб дана система планування працювала важливо пам’ятати про п’ять основних практик:
• Бачення
• Планування
• Контроль
• Вимірювання та оцінка
• Використання часу

 

 

Бачення являє собою яскраву та чітку картину майбутнього про яке ви мрієте.

При створенні свого бачення потрібно пам’ятати слова Роберта Грінліфа: «За кожним неможливим досягненням стоїть мрійник з неймовірними мріями».

 

Також варто зазначити важливість конкретизації. Забудьте про шаблони, штампи, розмиті та загальні цілі, створюйте картину свого майбутнього в деталях і якщо з часом у вас виникатиме ідея, як зробити його ще кращим, робіть поправки.

 

З бачення виходять цілі, і чим конкретнішими вони будуть, тим більша імовірність їхнього досягнення.

 

Ваше бачення визначає ваші можливості та напрямок руху в житті. Воно буде  яскраво відбивати те чого ви бажаєте досягти.

 

«Бачення – ключ до високої продуктивності. Ви всі створюєте двічі: спочатку у своїй голові, потім у фізичній формі.».

 

 

Планування. План досягнення поставлених цілей є надзвичайно важливим, саме він виконуватиме роль дороговказів, під час вашої подорожі до омріяного життя.

 

Використання плану надасть вам велику кількість переваг, основні з них: зменшення імовірності помилок, значна економія часу (доведено що добре продуманий план економить більш як 20 % часу, необхідного для виконання завдання), сфокусованість на досягненні цілі. Також пам’ятайте, що

«Бачення майбутнього без плану його реалізації – все одно що замок на піску.»

 

Контроль процесу виконання роботи забезпечується тими інструментами і діями, які допомагають скоординувати вашу щоденну роботу з важливими завданнями, передбаченими планом. Вони дозволяють чітко контролювати час, що витрачається на стратегічно важливі дії і роботу, що приносить відчутні результати.

 

 

Вимірювання та оцінка допомагають працювати в потрібному напрямку. Вони будуть чітко показувати реальний стан справ.

«Правда – єдина надійна опора».

Елізабет Кеді Стентон

 

Кращий спосіб виміряти свої дії – працювати у відповідності з щотижневим планом (похідним від 12-тижневого) і оцінювати кількість виконаних дій у відсотках.

 

 

Використання часу. Тут все просто, якщо людина не контролює використання свого часу, тоді вона не контролює і результатів.

«Недостатньо бути весь час зайнятим – мурашки теж завжди зайняті. Питання в тому, чим ми займаємося.»

Генрі Торо

 

Якщо використовувати згадані п’ять практик, ви зможете досягати набагато більших і швидших результатів! Пам’ятайте, що ви самі творите своє життя і лише від вас залежить яким буде цей рік!


Окремо, хочу подякуювати Олександрі, яка стала ініціатором написання даної статті.

Комантарі до статті

Коментар

Related posts

Post a Comment