Scroll to top

Як навчитися швидко друкувати на клавіатурі? Ефективні методи навчання


No comments

У сучасному світі вміння швидко набирати символи на клавіатурі – досить необхідна річ.

Спитаєте: “А навіщо нам швидко друкувати? Мені й так норм.”.  – У цій статті я постараюся показати усі переваги цього нового навику.

 

 

 

Особисто зіткнувся з тим, що досить багато часу приділяю для друку статей чи простих меседжів (повідомлень у соц. мережах). Тому я задумався над тим, що мені просто необхідно покращити свої навики швидкого друку.

 

Які головні переваги отримаєш ти, якщо навчишся швидко друкувати на клавіатурі?

Головна вигода швидкісного набору тексту на клавіатурі – це зекономлений час (а час, як ми знаємо, іноді дорожчий за гроші) Час – свого роду плата за навички та вміння, які можна придбати, витративши його. Для групи людей, які щодня працюють за комп’ютером і набирають гігантського обсягу тексти – навик швидкого набору тексту буде безцінний.

Для копірайтерів і рерайтерів це допоможе збільшити їхній дохід в рази (адже чим більше надрукуєш за менший час, тим більше заробиш), та й будь-якій людині буде корисно вміти друкувати швидко.

Один мій друг-блогер порахував, скільки часу він витрачає на звичний друк на клавіатурі, і в нього вийшло, що протягом його життя може піти на друк майже рік. Як на мене, це досить багацько…

Освоївши метод швидкого друку на комп’ютері, ви зможете набирати символи та тексти набагато швидше, і при цьому менше втомлюватися – друкувати вам буде легко і впевнено, ви будете менше допускати помилок при наборі – пальці, так би мовити, будуть самі “ковзати” по клавіатурі 🙂

Також, великим плюсом швидкого набору тексту на клавіатурі є лаконічне оповідання думок у повному обсязі. Якщо ви зможете швидко друкувати на клавіатурі, то ви з легкістю будете встигати за своїми думками – швидко і грамотно писати протягом власних думок. Вам не доведеться довго шукати клавіші – ви просто будете відчувати, де вони знаходяться.

Розвиваючи свій навик швидкого набору слів на клавіатурі, я відчуваю задоволення від набору тексту, а також, я розумію, скільки часу я зумів зекономити.

Ну що ж, готові навчатися?

 

Процес навчання швидкого набору тексту

Перед освоєнням методу сліпого друку я раджу не поспішати і звертати увагу на грамотність та безпомилковість набору слів. Звичайно, швидкість набору буде падати, але, якщо не звертати на грамотність уваги, то ви витратите набагато більше часу на редагування тексту потім. А швидкість прийде з часом.

Головне в освоєнні будь-якої навички – це, звичайно ж, регулярне тренування і практика, як і при вивченні будь-якого іншого навику або здібності. Відповідно, якщо ви вирішили навчитися швидко друкувати на комп’ютері, тренуйтеся і практикуйтеся якомога частіше – краще 5 разів по півгодини, ніж один раз п’ять годин.

P.S. Цей метод я випробував на собі, тож розумію, що без дисципліни тут не обійтися!

 

Розташування пальців при наборі тексту методом сліпого друку

На кожний певний палець приходяться певні клавіші. І, звичайно ж, все це не випадково, адже система розміщення клавіш спеціально розрахована для методу десятипальцевого друку, дана розкладка називається “QWERTY” .

Існує два-три способи розташування пальців рук на клавіатурі, але найзручніший спосіб розміщення пальців ви бачите на малюнку:

yak-shvydko-drukuvaty-na-klaviaturi

Комп’ютерні програми з навчання швидкого друку, онлайн-тренажери та інтернет-сервіси

Навчитися швидко друкувати на клавіатурі Вам можуть допомогти безкоштовні програми для навчання швидкого набору букв:

«Соло на клавіатурі» – навчальна програма, її автор є членом журфаку МДУ, відомий журналіст і психолог В.В. Шахиджанян. Судячи з інформації офіційного сайту (ergosolo.ru), даний тренажер для навчання швидкому набору тексту в мінімальний часовий відрізок дозволить вам стати професійним машинописцем.

«Stamina» (офіційний сайт – stamina.ru) – безкоштовний тренажер набору тексту на клавіатурі; він дасть вам можливість навчитися протягом найкоротшого терміну швидко друкувати на комп’ютері десятипальцевим методом наосліп.

«VerseQ» (verseq.ru) – теж одна з найпопулярніших в електронному світовому співтоваристві програма -тренажер для вивчення способу десятипальцевого методу набору тексту.

Ось ще добірка безкоштовних програм для тренування швидкості друку на клавіатурі : «RapidTyping», «Бомбина» (bombina.com), «iQwer», також існують і клавіатурні тренажери для людей (дітей) раннього віку, наприклад такі як, «Веселі пальчики», «BabyType» – вони навчають швидкісного набору в ігровому режимі, що ідеально підходить для дітей, щоб навчити дитину швидко друкувати на комп’ютері (клавіатурі).

Особисто мені сподобалися прості онлайн-уроки швидкого набору: typingstudy.com. Чим він класний? А тим, що у ньому є багато мов для навчання друку. Також зручна і проста система навчання, яка покроково розповідає, що варто робити. Великим плюсом – є українською мовою. І, думаю, для багатьох буде важливий фактор доступності… цей сервіс абсолютно безкоштовний!

Ось мої результати за 2 дні по пів години на день:

screenshot_1 screenshot_7

Звісно, мені ще є куди рости… Тому продовжуватиму розвивати цей навик 😉

 

Не зволікайте і уже зараз приступайте до навчання, розвивайте власну швидкість набору тексту! 

Комантарі до статті

Коментар

Related posts

Post a Comment