Scroll to top

Як ефективно використовувати час?


No comments

Коли мої читачі ознайомилися із моєю попередньою статтею про 7 кроків аби стати кращим у своїй справі! , одразу посипалися запитання. В основному, вони були такого формату: “Як почати працювати над своєю справою, якщо часу обмаль, а лінивість перемагає…?” Що ж, постараюся у цій статті допомогти тобі стати більш продуктивним не тільки на роботі / навчанні, але і в повсякденному житті  😉

 

Існує три ключових , життєвих ресурсів у людини:

  • Час;
  • Енергія;
  • Гроші.

У цій статті ми поговоримо про час, тому що ефективно використовувати цей ресурс дуже непросто, але робити це повинен вміти кожен з нас. Упевнений, вам доводилося чути такі фрази: «У мене немає на це часу» або «Я з трудом встигаю працювати, який там …». З усіх ресурсів тільки час є абсолютно непоправним. Філософ Б. Фуллер говорив: «Я прожив 70 років. Це становить 600 тисяч годин. З них 200 тисяч я проспав, 100 тисяч пішли на те, щоб їсти, пити, відновлювати своє здоров’я, 200 тисяч годин я вчився і заробляв на життя. З решти – 60 тисяч годин я провів у дорозі. Залишок – час, яким я міг розташовувати вільно, – склав всього близько 40 тисяч годин, або близько півтори години в день».   Головне питання: як провести цей час з користю?

– Що ти хочеш?
– Я хочу вбити час.
– Час дуже не любить, коли його вбивають.
«Аліса в Країні чудес», Льюїс Керролл
Написані десятки хороших книг по тайм-менеджменту.  Серед них рекомендую прочитати книгу Стівана Кові “7 навиків високоефективних людей”. До речі, я підготував для вас конспекти українською мовою (тикніть на посилання вище), де ви зможете буквально за 30 хв прочитати книгу =)
Я поділюся лише деякими принципами, які допоможуть вам краще управляти цим ресурсом – часом.

Порада №1 Контроль

Не обманюйте себе своїм календарем. У році стільки днів, скільки ви можете використовувати. Так сталося, що в однієї людини всього сім днів, в році, а в іншої – 365.
Чарльз Річардс, американський п’ятиборець

Контролюйте свій час. Щоб у добі було 24 години, а не дві, три або п’ять годин, ви повинні чітко розуміти, на що ви їх витрачаєте. Є люди, які під кінець вечора кажуть: «Ну ось, ще один день пролетів непомітно». А є ті, хто цього вечора проводить час з користю, наприклад, за читанням книг, і це тільки тому, що так було сплановано.

Заведіть щоденник, використовуйте записки, якщо вамі важко це зробити, то просто ставте хрестики на руці 😀

Ми усвідомлюємо цінність часу тільки тоді, коли починаємо його помічати. Не давайте своєму часу пролітати повз вас – ловіть його і змушуйте працювати на вас.

Порада №2 Визначтеся, що для вас є важливим

Не кажіть про те, що у вас немає часу. У вас є рівно стільки ж, скільки його було у Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Томаса Джефферсона, Пастера, Хелен Келлер, Альберта Ейнштейна.

Джексон Браун

Мені дуже подобається цей афоризм. Мало хто розуміє, що у всіх нас однакова кількість годин у добі.

Ми бачимо людей, які бігають кожного ранку або встигають виконати роботу в неробочий час, і задаємося питанням: “Як у них це виходить?”.

Все дуже просто: ці люди пішли на певні жертви. Ви повинні розуміти, що мета розвинути в собі будь-який навик або добитися в чомусь високих результатів повинно неминуче витіснити з вашого розкладу інші справи.

Про такий собі “закон” я розповів у минулій статті: 7 кроків аби стати кращим у своїй справі!

Є студенти, які на лекціях сидять в смартфонах, а є ті, хто уважно слухає викладача. Є ті, хто о сьомій ранку спить, і ті , хто медитує. Є ті, чий вечір п’ятниці закінчується тусовкою в клубі, і ті, хто в цей час працює над новим проектом.

Не обманюйте себе. Насправді, фраза «Я почну вчити англійську» звучить як  «Я почну вчити англійську замість того, щоб проводити час за комп’ютером».

Завжди відразу позначайте, від чого вам доведеться відмовитися, щоб досягти намічених результатів. І постійно нагадуйте собі, що воно того варте.

Порада №3 Дисципліна

Люди не міняються в одну мить.

“Жорстокі ігри”

У вас є мета, готовий план , і ви починаєте слідувати своєму новому розкладу. І ось проходить день, два, три, але щось безумовно не так. Ви запитуєте себе: «Ну і де ж результат? Чому я ще не став мільйонером? »

Джерело мотивації вичерпується. Але дисципліна дасть вам щось більше – це стабільність у роботі над собою.

Наша мотивація – ручний генератор. Ми отримуємо її заряд і починаємо судорожно крутити ручку, виробляючи енергію для змін. Подивилися надихаючий, мотиваційний фільм, сходили на тренінг, прочитали книгу… Але проходить день, два, і ми робимо все менше і менше, поки не говоримо собі: «Ну все, я здаюся!».

Дисципліна – це двигун. Ви конструюєте його крок за кроком, удосконалюєте, збільшуєте потужність. Якщо ви ввімкнули його одного разу, то він вже не зменшить обертів. Контролюйте його роботу і робіть коригування. Так, він теж не вічний, але його заряду вам вистачить надовго  😉

Формуйте дисципліну невеликими зусиллями кожного дня. Постійно працюйте над собою, виробляйте нові звички, відмовляйтеся від старих. Головне – ні на хвилину не припиняйте слідувати вашому плану. Якщо буде занадто важко – просто скажіть собі: «Здаватися можна, але тільки завтра, а сьогодні продовжую працювати». І так кожного дня.

Це не психологічний обман – це прийняття факту, що змінюватися потрібно зараз і проводити його з максимальною користю.

Чудовими є 8 звичок, які рекомендую кожному пройти ще з самого ранку, детальніше за посиланням: СЮДИ!

Що робити далі?

  • Заведи щоденник, завантаж на телефон додаток-календар, купи книжку по тайм-менеджменту. Порахуй, скільки часу у тебе залишилося, щоб працювати над собою.
  • Перед тим, як йти до мети, склади список того, чим доведеться пожертвувати заради неї.
  • Дай відповідь самі собі, що для тебе важливіше, і тільки після цього починай працювати.
  • Вчися дисципліни. Виконуй свій план на сьогодні і продовжуй повторювати його, поки він не стане частиною твого розпорядку. Пам’ятай: звичка формує характер.

 

“Як все це реалізувати?”

Хмм.. Молодець, що ти уже задумуєшся над втіленням цих практичних порад у життя  😉

Що ж, тоді рекомендую відвідати мій перший вебінар на актуальну тему:


Ключова думка цієї статті:

Не дозволяйте своєму часу пролітати непомітно! Ловіть вільний час, контролюйте і змушуйте працювати на себе!

Комантарі до статті

Коментар

Related posts

Post a Comment