Scroll to top

Усе про вплив комп’ютерних ігор…


No comments

Уже тиждень у місті Івано-Франківськ дощить, а погодка пригнічує жителів міста. Так сказати, сірі будні почалися. Кожному з нас хочеться в такі періоди погодних умов залишатися у своїх домівках, у затишному ліжечку, під теплим покривалом…

Саме так у мене і сталося, що працювати абсолютно не хотілося, а марно проводити час не мав бажання. Однак, я раптом згадав своє дитинство, коли, у 9 років, у мене з’явився мій перший настільний комп’ютер і моїм радощам не було меж =)))

Звісно, я використовував свій комп’ютер не по призначенню. Перше, що я зробив – це завантажив свою першу комп’ютерну гру – Козаки “Знову Війна”. Про шкоду чи користь цих ігор мені ніхто не розказував, тож, інколи бувало, що загравався по декілька годин на день, а решту дня думав над тим, як можна було б пройти наступну місію.

 

Video gamer

 

Ця комп’ютерна манія у мене різко пропала, коли я дорослішав. Я почав активно проводити свій час і уже як 4 роки не грав у ігри.

Та, попри це, я вирішив, що варто згадати ті часи, коли я міг з насолодою поринути у світ геймерства та віртуальний світ… 

 

Зараз батьки та, навіть бабусі й дідусі, чудово знають, що існують комп’ютерні ігри. До того ж, на кожному кроці нам твердять про те, що віртуальність затягує підлітків, вони, так би мовити, перестають цікавитися зовнішнім світом. Однак, на мій погляд, захопленість комп’ютерними іграми – це не так уже й погано.
Куди гірше, якщо підліток цікавиться такими речами, як алкоголь або наркотики. А захопленість іграшками вже стала скоріше за все етапом дорослішання людини, ніж згубною звичкою. Старше покоління не розуміє цього, тому що вони дорослішали в світі, де комп’ютерних ігор не було. Зараз вони є  і непогано було б розібратися з тим, які їх види існують і чим вони корисні, або яку шкоду можуть дати нам.

 

Сьогодні вирішив дізнатися про те, як же впливають на нас комп’ютерні ігри. І, читаючи різноманітні джерела інформації на цю тему, дізнався про досить цікаві дослідження і зрозумів, що варто поділитися цим з вами  😉

 

Екшен. Це те, що найбільше лякає батьків. Ще б не злякатися! У таких іграх море крові, зброї, гра йде від першої особи. Може навіть здатися, що ми б вчинили так само, як і наш віртуальний персонаж, за якого ми граємо. Але це не означає, що ми почнемо поводити себе саме так в подібних ситуаціях, руйнуючи чи вбиваючи все підряд.

Простіше кажучи, те ж саме відбувається, коли ми читаємо книжку. Адже всі волею-неволею ставлять себе на місце головного героя. Особливо, якщо розповідь іде від першої особи. Ніхто ж ще не пішов стріляти людей тільки тому, що в книзі, яку він прочитав, головний герой займається саме цим. Тому не варто боятися, що ми підемо мочити всіх направо і наліво, граючи в екшени. На таке здатні тільки люди з вже пошкодженою психікою.

Зате, користь від екшену явно є. Дитина розвиває увагу, швидкість реакції, швидкість мислення. Адже в цих іграх необхідно дуже швидко приймати правильні рішення. До того ж, багато екшенів вже стали спортивними іграми. А віртуальний спорт – це теж спорт. Шкода, що він не розвиває тіло, а від комп’ютера псується зір, але, все-таки, це не наркотики.
P.S. Однак спостерігаючи з боку , у що перетворився Екшен, я б обрав інший жанр ігор. Пізніше розповім чому…

 

Симулятори. Мабуть, це один з найбільш популярних жанрів комп’ютерних ігор. Секрет його популярності – в різноплановості. Адже симулювати можна все, що завгодно. Можна опинитися і пілотом літака, і крутим футболістом, який забиває по 5 голів за матч.  Будь-який вид спорту притаманний якраз симуляторам – футбол, волейбол, сноуборд, хокей – все, що душі завгодно.
Плюс цього жанру в тому, що всі подібні ігри у більшій чи меншій мірі є навчальними. Деякі навчальні програми побудовані саме на основі симуляторів.
Наприклад, хочеться вивчити англійську. Знаходиш гру, де головний герой – російський, потрапляє до Англії, і там починаючи з азів, вивчає мову для того, щоб освоїтися в цьому світі. Користь, на мій погляд, відчутна. Особливо, якщо грати зі звуком =)

 

Стратегії. Цей жанр теж дуже популярний. Особливо серед чоловічої половини.
Навіть дуже дорослі дядьки, сидячи у своєму кабінеті, частенько грають в ці ігри.
P.S. Чесно, я на власні очі бачив, як власник одного популярного ресторану грав у Dota 2, що мене дуже приємно здивувало =)
Тут потрібно думати, і думати зверхньо – на рівні керівника міста, армії, держави або навіть цілої планети. Можна думати покроково, а можна і в режимі реального часу. Покроково простіше, тому що з комп’ютером по черзі думаєш. Відмінний тренажер для вироблення стратегічного мислення.
Ось саме на стратегічні ігри я зазвичай і підсідав. Мені було дуже цікаво стати керівником невеличкої імперії, яка має захопити увесь світ =)))
P.S. Ооо, до речі, згадав момент, коли я на уроці в школі давав відповідь учителю з історії по мотивам стратегічної ігри у яку я грав 🙂

 

 

Сучасні дослідження радять використовувати новітні комп’ютерні технології навіть для навчання дошкільнят. Активно застосовується ця методика у центрах розвитку і в продвинутих навчальних закладах.

За допомогою комп’ютерних розвиваючих ігор дитина у таких центрах навчиться:

– запам’ятовувати значний обсяг інформації;

– логічно мислити, активізувати розумову діяльність;

– бути уважною і зібраною в потрібні моменти;

– у неї розвивається образне мислення;

– йде активний розвиток дрібної моторики рук та очей;

– розвивається просторове мислення.

 

P.S. Також, деякі геймери отримують досить непоганий дохід на зйомках проходжень певних ігор, які згодом викладають у YouTube. Особисто знайомий з такими людьми, тож для них це вже стало роботою, яка приносить їм основний дохід.

 

Звісно, не все так ідеально, як може на перший погляд здатися. Тривале перебування за комп’ютером може викликати такі наслідки:

– перевтому;

– дратівливість;

– збудливість або млявість;

– проблеми зі здоров’ям.

 

 

Висновок

Щоб з користю використовувати час, граючи комп’ютерні ігри, а також, розвинути в собі позитивні і корисні звички, які вам неодмінно пригодяться у цьому досить насиченому житті, використовуйте ці три основні принципи:

1. Необхідно сприймати гру як відпочинок. Сідайте за гру, коли перебуваєте в гарному настрої і коли гра вам подобається. Це гарантує чимало приємних хвилин і навіть прилив сил після такого відпочинку.

2. Грайте лише у якісні ігри. Витрачати свій час на щось незрозуміле і те, що вам не дуже подобається і слугує лише для того, щоб зайняти час, – це просто неповага до себе.

3. Обирайте ігри, що розвиватимуть вас. Так, іноді зовсім непогано пробігтися коридором якоїсь марсіанської бази, відстрілюючи все на своєму шляху. Але коли ви весь час будете цим займатися, то нічого хорошого з цього не вийде. А ось, наприклад, зіграти в шахи з комп’ютером – дуже цікаво. Навіть якщо ви не вмієте, є спеціальні режими, що допоможуть вам опанувати цю стародавню гру, якій, до речі, тисячі років. Куди там комп’ютерам! Або глобальні стратегії, де ви розвиваєте свою країну.

 

Як ми бачимо, крім надуманих страхів і шкоди, які приносить сам комп’ютер, комп’ютерні ігри – виключно корисна річ, якщо, звісно, з розумом до цього підходити.
Грайте та розвивайтеся!

Комантарі до статті

Коментар

Related posts

Post a Comment