Scroll to top

Історія про те, який шлях мені довелося пройти у 17 років…


4 comments

Ось і настала річниця після закінчення мого найпершого (такого масштабу) бізнес-проекту Фабрика Бізнесу…

Уже 1 рік минув з того часу, як цей проект ми разом із другом Максом Ціпаном успішно закрили. Мені ще досі приходять запити, “а як ви заробили 100 000 грн  за 3 місяці?” , “але чому ви закрили цей проект, якщо він був успішним?”  або “чому б тобі не відновити це проект?” і т.д… 

На всі ці питання я постараюся дати відповідь + розкажу історію про те, як у мене почалися зміни у житті і про те, як я став засновником ряду проектів…

 

7840p6kDXGc

 

Сідаємо в “машину часу” і повертаємося у ті роки, коли я починав формувати свою особистість…

Мені було 17 років. Навчався я у Коледжі електронних приладів на програміста – вже йшов 2-й курс навчання. Вчився добре, не на золоту медаль, однак отримував стипендію  в розмірі 550-850 грн/міс. і мене це влаштовувало.

Однак, чим довше я навчаюся в коледжі тим більше розумію, як багато предметів є зайвими, а моя спеціальність “програміст” по програмі уже застаріла на 10 років. І я розумів, що просто марную свій час, що я ще нічого не добився.

У мене тоді не було конкретної цілі, не було розуміння куди я взагалі іду , яка місія у моєму житті , і, найголовніше – “Чому я роблю те, що роблю?”.

Рекомендую задати собі 3 питання:

 1. “Чому я роблю, те що роблю?”
 2. “Як я можу це змінити?”  або “Як я можу зробити це ще краще?”
 3. “Що я зроблю просто ЗАРАЗ ?” 

Ці три питання дозволять вам зрозуміти свій життєвий шлях принаймні на декілька кроків уперед.

Я для себе зрозумів, що те, що я роблю мені не приносить задоволення і я не помічаю за цим свою конкретну місію. Саме тому я вирішив змінити те, що роблю! 

Я дуже вдячний своєму другові, (а в майбутньому і партнеру по бізнесу) – Максиму Ціпану, адже саме завдяки йому ми зуміли подолати багато труднощів і перешкод на шляху до досягнення цілей.

Ми вирішили дарма не витрачати час сидячи за партами… Ми почали з наступних кроків:

Крок №1: Пошук інформації

Ми купували книги на тему саморозвитку і бізнесу. Регулярно читали книги та різноманітні статті і блоги вдома, в автобусі, на парі і всюди, де була можливість. Обговорювали кожну думку і кожну ідею. Робили нотатки стосовно цих книг.

Звісно, нас постійно пресингували: однокласники з нас сміялися, вчителі давали зауваження, а подекуди й негативні оцінки. Однак мене і Макса це не зупиняло. Ми переходили уже до наступного кроку…

Найвища насолода – зробити те, чого, на думку інших, ви не можете зробити.

Уолтер Баджет

Крок №2 Планування подальших дій

Постійно згадую цей момент з усмішкою =) Як ми сиділи на парі і слухали 15-ти хвилинну промову про новий предмет на 2 курсі, де, протягом цього часу, нам розказували про те, як правильно обирати олівець для креслення, і ми зрозуміли, що він абсолютно нецікавий і непотрібний для професії програміста.. Щоб марно не тратити свій дорогоцінний час, ми почали писати у блокноті план по тому “що ми будемо робити коли не будемо ходити в коледж?”

 PS  “Відкривши конспект через пів року я побачив, що усе, що було тоді сплановано, я реалізував, і живу так, як було прописано у блокноті”

Планування переносить майбутнє в сьогодення і дозволяє вам змінити що завгодно уже зараз .

Алан Лакейн

Крок №3 Діяти строго по плану до Результату

Ми не зламалися від постійного пресингу і навіть тоді, коли це стосувалося і наших батьків. Та ми розуміли що відбувається, ми знали, що саме так “Всесвіт” хоче, щоб ми пройшли випробування, саме це ми і зробили. Щодня ми здобували все нові і нові знання. Оточували себе новими людьми-однодумцями. Прагнули створити власний бізнес-проект.

Ми запустили бізнес по продажу аксесуару до одягу – бафів “Buff Style”. У зв’язку із нарощуванням обсягів продажів ми відчули, як це заробляти перші гроші з власного бізнесу. Саме завдяки цьому бізнесу ми набули ще більшої мотивації і сміливості рухатися далі. А, найголовніше, – ми відчули, що рухаємося в правильному напрямку і тепер нас не так легко буде збити з колії  😉

Дії не завжди приносять щастя; але не буває щастя без дії.

Бенджамін Дізраелі

Крок №4 Шукай нові можливості

Випадково я натрапив на оголошення про роботу в перспективній німецькій компанії OVB фінансовим консультантом. Переглядаючи це оголошення в інтернеті я зрозумів, що можу спробувати свій шанс і піти на співбесіду. Я чітко пам’ятаю той день, коли я вперше пішов на співбесіду. Розказавши про свої погляди і те, що я започаткував свій перший бізнес, і те, які я випробування долаю щодня аби досягати поставленої мети. Мене без вагань взяли на стажування і в подальшому я працював у компанії. Я дуже вдячний колективу і компанії за те, що вони дали мені дуже крутий фундамент для мого подальшого росту 🙂

Кожен новий день – це можливість зробити наступний ще кращим.

Крок №5 Допомагай людям

Це дуже важливий і відповідальний крок. Кожна людина, яка вже самореалізувалася, на мою думку, має допомогти тим, хто не знає як це зробити, або тим, хто “заплуталися” у житті. Саме тому, разом із Дімою Войновим ми відкрили власну школу. Так-так, школу, де був зовсім інший підхід до навчання і де зароджувалися лідери. Ми об’єднали тих, хто бажав змінюватися і прагнув себе реалізувати. Нашими відвідувачами були студенти і школярі, нам не було важливо, які знання чи вік має наш “учень”. Ми були готові спільно усіх навчати і розвивати. Назвали ми цей проект IBS – Intellectual Brain School.

Дай людині рибу і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і він буде годуватися нею все життя .

Китайський вислів

***

Повертаючись до попереднього Кроку №4, я все ж шукав нові можливості для свого розвитку. І тут мені запропонував мій друг Максим Ціпан (з яким заснував перший бізнес) співпрацю на основі об’єднання школи лідерів IBS і маркетингове агентство GO ON. Це об’єднання стало в подальшому компанією, яка змінила, по-суті, наше майбутнє… Це “Фабрика Бізнесу”.

Що ж це за проект “Фабрика Бізнесу”???

Фабрика Бізнесу – це платформа, де кожен учасник мав можливість запустити власний бізнес чи соціальний проект в рамках проекту Фабрика Бізнесу, не маючи при цьому ні коштів, ні потрібних знань чи навичок.

Ми діяли рішуче і дуже амбіційно – ми зняли відео про “Декларацію”. Деталі дивіться у відео:

Як тільки ми виклали це у ВК, нам щодня сипалися багато запитів, на які ми радо відповідали. А, також, багато було охочих приєднатися до нашої команди, ми поступово їх відбирали зо допомогою співбесіди і давали їм певні обов’язки. Ось приклад одного із перших учасників, який вступав до наших рядів:

З кожним днем наша популярність росла і вже виходила за рамки Івано-Франківська, та, як я згодом дізнався, за нами слідкували студенти ще у таких містах, як Львів, Тернопіль, Київ, Луцьк (на рахунок решти міст не вдалося дізнатися).

Наша команда за тиждень часу зросла з 2-х осіб до 7-ми, а через 10 днів ми вже мали в команді 14 молодих і також амбіційних студентів.

PS ” Це так кумедно споглядати з “машини часу” на себе  =))) Не можу втриматися від сміху під час перегляду наступного відео 😀 “

Ось відеозвіт за 10 днів у ФБ:

Одразу хочу похвалити Максима за його вміння виступати на публіці:

PS “Мені на той час було досить некомфортно виступати перед іншими. Через постійне заїкання, яке в мене було ще з дитинства, бажання виступати перед публікою в мене не було. Та я цей навик в подальшому розвинув і я з вами поділюся у наступній статті про те, як саме це було… “

Останнє відео Фабрики Бізнесу було присвячене звіту за 3 місяці:

PS ” Переглядаючи це відео я помітив, що мої ораторські здібності все ж покращилися і я, в принципі, став більш вільно себе почувати перед камерою…”

Мабуть ви спитаєте: “І чьо, ви віддали 30 000 грн усім, хто зробив репост відео???”

Признаюся (та й, в принципі, нема чого приховувати), ми так і не роздали всю суму! А чому? Бо не всі люди захотіли прийти і тупо їх забрати, а це доказ того, наскільки молоді люди зараз ліниві до елементарних дій. Ми сумлінно віддали гроші усім тим, хто прийшов у “Дім ФБ”…

Наступне питання, відповідь на яке варто вам дати: “А як же ви, молоді студенти, заробили за 3 місяці – 100 000 грн. ?”

Тут буду дуже коротко і по-факту:

 • Орієнтовно 15 000 людей дізналися про нашу Декларацію у ФБ;
 • Більше 100 активних людей регулярно нас підтримували;
 • Більше 100 бізнес-ідей пройшли моніторинг;
 • До 10-ти провальних ідей;
 • Запущено більше 5-ти бізнес-проектів, з них  на даний момент діє 2 проекти;
 • 14 чоловік у команді ФБ;
 • 3 бізнес-партнери;
 • Наш дохід (оборот) за 89 днів становив 114 000 грн.
  • Ми усвідомили, що зробили значну помилку, коли прописали у ціль “дохід”, а не “чистий прибуток”, саме тому, кожен у команді не був особливо задоволеним результатом. Та, все ж, заробити таку суму коштів за такий час з 0 – це досить круто =)
   • Максим Ціпан зробив удвічі більший оборот, ніж я;
   • Чистий прибуток у мене вийшов більшим, ніж у Максима. Завдяки цьому я мав можливість собі купити IPhone 5S  і вкласти у наступний бізнес…

PS “Шлях, який ми пройшли з Максом, є найважчим у моєму житті. А також згадка про цей проект викликає тільки розчарування до себе, бо розумію, які ми помилки робили і те, що не все було гладко та ідеально…”

***

На жаль, ця “популярність” не була тривалою – всього 3 місяці…

Чому ми з Максимом вирішили закрити проект “Фабрика Бізнесу”? 

Скажу так: бізнес, побудований на дружбі, довго не живе..

У нас дуже сильно зіпсувалися дружні стосунки і ми все більше були поглинуті в заробіток грошей. Та ми усвідомили після завершення декларації, що все ж дружба головніша за “папірці”, і ми обрали дружбу, а проект ми успішно закрили.

” Не имей сто рублей, а имей сто друзей. ”

Народна приказка

***

Спільно з вами я увійшов у “машину часу” і ми побачили основні уроки, які я усвідомив у ці молоді роки. Сподіваюся, що, завдяки цій відвертій розповіді, я зумів вам показати свій шлях, який пройшов у 17 років. Ця розповідь – це як відверта сповідь перед самим собою, а також перед вами 🙂

Особисто для себе з даної розповіді я зробив висновок :

Прагни знань . Плануй власне майбутнє . Підтримуй тих, хто цього потребує .

***

“Коротко про мої досягнення у 17 років” >>

 

 

 

 

Комантарі до статті

Коментар

Related posts

4 comments


 1. я пишаюся тобою?
  не знаю чи пам’ятаєш мене з коледжу, але було приємно спілкуватися з тобою (вільно і просто, як говориться)
  доволі цікаво ти розказуєш про свої кроки до так званого успіху 🙂
  дякую за мотивацію ??


  • Дмитро

   Дякую , тобі Оксано за чудову підтримку =)
   Може при нагоді зустрінемося з наступного тижня , коли приїду з Одеси… Напиши мені в контакти і домовимося про зустріч 😉
   Я буду дуже радий , що мої кроки в історії , додадуть частинки мотивації усім , хто бажає рухатися в поставленому напрямку і отримувати задоволення і радість від того , що ми робимо…


 2. Андрій

  Молодець) маленькими кроками ідеш до своїх цілей. Тільки вперед і не здавайся! Розказав все гарно, тільки цікаво як воно все на справді


  • Дмитро

   Дякую тобі Андрій =) Мені дійсно дуже приємно) Якщо будуть певні сумніви чи можливо тебе цікавлять усі деталі, я без проблем можу з тобою зустрітися і поспілкуватися. Для цього зайди в рубрику Контакти (у меню блогу) і просто набери мене 🙂
   Я впевнений , що спільними зусиллями ми можемо досягати більших результатів. Щасти! =)

Post a Comment