Scroll to top

Шлях від “ботана” в “люди” або 11 Робочих принципів , аби посилити свій авторитет


No comments

Для кожної людини є свій авторитет: батьки, бос, тобто, начальник, релігійні наставники, тренери чи, навіть, просто хороший знайомий.

 

Ледь не кожного дня ми підлаштовуємося під думки чи погляди нашого авторитету, стається це тому, що ми або слабші, бідніші, менш кваліфіковані, або ж маємо недостатньо знань чи навиків.

Саме так зі мною було, коли ще навчався у школі…

 

У середній школі мене називали “ботаном” – саме так однокласники виражали до мене прихильність і підтримку. Навчаючись на відмінника, я мав постійно хороші оцінки. Тоді я думав, що коли буду добре вчитися, слухати старших, батьків і вчителів, я буду слухняним хлопчиком і тоді мене будуть усі любити й поважати.

P.S : “Реальність мене сильно “розмазала по асфальту” .

Я зрозумів, що те, що я відмінник, не викликає у мого оточення прихильності до мене, а тільки зневагу.
Довго роздумував над цим, чому така несправедливість, начебто, старався вчитися добре, нікого не ображав і ні з кого не насміхався, так би мовити, жив собі як “сіра мишка”.
А одного разу мені все ж прийшла відповідь на моє запитання… У групі, де я навчався, виник конфлікт … де я був безпосередньо учасником – я не зміг витримати ще однієї насмішки з мене і я втрутився у бійку з найсильнішим у класі…
P.S “До того часу я ніколи не бився, я тільки переглядав фільми відомих бойовиків  😀 “
Ворог був повалений, однак і мені добре дісталося – удар правої руки прямо у щоку, що аж очі заіскрилися – та я стримав себе і просто сів за парту.
Однак, “ворог” так просто не зупинився: він підійшов до мене і запропонував піти на вулицю, позмагатися хто більше підтягнеться на турніку і на брусах. Саме так у ті часи виміряли авторитетність.
P.S “Ще тоді я міг підтягуватися ледве один раз, а бруси мені снилися тільки у кошмарних снах  😳 “
Звісно, я не прийняв цей виклик і був повторно осоромлений. Однак, для мене цей бій ще тривав, бо саме тоді я зрозумів, що пора змінювати себе і свою поведінку…
Того ж вечора я перед сном віджимався… Прокидався і також віджимався… Поступово я збільшував навантаження: 5, 10, 15, 20  і т.д.. І ви не повірите: я уже міг з легкістю підтягуватися 10 раз на турніку і на брусах! Тоді я дуже сильно “виріс” у власних очах. І зрозумів, що зміни у моєму житті тільки починаються…

 

 

1. Усвідомлення “Хто я?”

Як часто ви собі задаєте запитання: “Хто я?”. Чесно сказати, відповідь на це питання я розкриваю і досі. Проте, саме завдяки усвідомленню того, що ви робите і яке у вас світосприйняття, допоможе вам розібратися у багатьох аспектах в особистому житті.
Насамперед, вам необхідно прийняти той факт, що незалежно від того, яке положення ви займаєте, ви впливаєте на життя тих, хто вас оточує. 
Часто ми навіть не усвідомлюємо, як ми прямо або побічно впливаємо на інших. Адже дуже важливо усвідомити те, що ми робимо, і вибрати відповідну поведінку.
Розуміючи, куди ви йдете, ви відчуваєте внутрішній спокій.

 

 

2. Будьте принциповими і наполегливими

Щоразу, коли я зранку віджимався, на мене кричали батьки, бо, начебто, саме через мене вони запізнюються на роботу. Однак я чітко розумів чому це роблю і принципово, попри звинувачення моїх “колишніх авторитетів”, тобто, батьків, продовжував робити фізичні вправи, аби досягнути поставлених на той час цілей. Я кожного ранку і вечора віджимався, попри те, що ніхто мене у цьому не підтримував. Це допомогло мені виробити чудову рису – наполегливість.
Нехай та людина, якою ви себе вважаєте, проявиться в кожній вашій дії. Не заперечуйте самому собі. Не шукайте легких шляхів. Створюйте свій образ в очах інших і станьте для них прикладом.
Ваші дії визначаються вашими прагненнями, а ваш вплив визначається вашими діями.

 

 

3. Будьте щирими та відкритими

Попри приниження з боку мого постійного оточення у школі, а також, вдома, я старався бути щирим і відкритися для кожного. Звісно, мене було дуже важко це робити, але, завдяки наполегливій праці над собою, я розвивав цей навик у собі.

Не треба грати на публіку. Будьте справжніми. Будьте чесними. Це створює довіру, а довіра посилює вплив.

 

 

4. Беріть на себе відповідальність

Особисто я прийняв на той час відповідальність  – це покращити свої фізичні показники будь-яким відомим мені методом. Чітко прийняте мною рішення допомогло мені наважитися на цей досить амбіційний крок і я щасливий, що поборов усі сумніви і просто робив це…

 

Не шукайте виправдань. Якщо ви зробили помилку, то відразу визнайте свою провину. Якщо ви в чомусь слабші , то це не проблема змінити – регулярні тренування і ви набудете фізичної форми. Бути лідером – не означає бути досконалістю. Вчіться на помилках і ведіть інших вперед.

 

 

5. Шукайте рішення проблем

У мене була чітка проблема – це неспроможність постояти за себе, а також, слабкість тіла. Саме тому, я чітко прийняв рішення кожного дня виконувати ранкові вправи, а також, віджимання із поступовим навантаженням і збільшенням кількості підходів. Такий підхід допоміг мені виконувати силові норми у підтягуванні на турніку і на брусах, до яких раніше підходив із острахом.

Чудовою буде стаття “14 речей, які мені слід було б дізнатися ще в школі“, де уже з погляду себе “майбутнього” я споглядаю на минулі шкільні роки. Якби я мав ці знання ще у ті роки, мій прогрес був би значуще вищим. Звісно, час, на жаль, повернути не можна, однак, у мене є хороша місія – навчити вас цього, аби ви не марнували життя і використовували усе по максимуму.

 

Не треба сидіти, склавши руки, і скаржитися на свої проблеми. Замість цього постарайтеся їх вирішити. Той, хто може вирішити проблеми, виглядає привабливо в очах інших. Якщо ви станете такою людиною, то зможете завоювати авторитет – адже ви відкриєте нові перспективи.

 

Нещодавно започаткував Новий соціальний проект #Help2Friends , у якому уже допоміг не одній людині вирватися із власних повсякденних проблем і навернутися на шлях досягнення цілей.

 

 

6. Будьте ініціативні

Я міг просто продовжувати “існувати”, однак прийняв рішення змінюватися. Скажу чесно  – це було одним із правильних прийнятих рішень у моєму житті. Звісно, те, що я міг підтягуватися на турніку 10 раз, а на брусах 20 раз, не є причиною для похвали. Впевнений, що будь-який підліток може переплюнути мене. Проте, важливо те, яким чином я цього добився, якими принципами керувався для подолання внутрішніх страхів, а також, відсутності підтримки з боку оточення. Не такий цікавий результат, як шлях, який проходиш, аби чогось добитися.

 

Не треба сидіти, склавши руки, в очікуванні когось, хто візьме на себе керівництво. Дійте, якщо хочете позитивно впливати на події. Станьте тим, хто пропонує нові ідеї, ризикує і веде до бажаного майбутнього.

 

 

7. Цінуйте інших і не приховуйте цього

Який я щасливий, що мені випала нагода комусь допомогти, чи підштовхнути до втілення своєї мрії… Кожного разу я шукав можливість подякувати кожному, хто мене цінує – це справді дуже зміцнює і дає мотивацію рухатися далі…

Просте “дякую” здатне зробити чудеса, особливо, якщо воно було сказано при сторонніх. Помічайте старання інших, приведіть їх в якості яскравого прикладу, щоб усі це бачили. Роблячи так, ви впливаєте на дії інших, вказуючи, які вчинки правильні. Ми всі хочемо, щоб нас оцінили і похвалили.

 

 

8. Як реагувати?

Чесно скажу, що нелегко мені було стримуватися, коли мені докоряли або коли мене принижували. Але, коли я змінив своє сприйняття, то зумів одночасно змінити представлення про себе в людей. А вже з часом сприймав як жарт і разом сміялися над певними смішними ситуаціями.  😀 Таким чином, замість приниження, я відчував радість.

Люди все помічають. Ви не завжди можете тримати під контролем те, що відбувається, але ви можете контролювати свою реакцію на нього. І вашу реакцію бачать оточуючі. Не піддавайтеся емоціям, заспокойтеся, обміркуйте те, що відбувається. Не забувайте про результати своєї поведінки.

 

 

9. Шукайте в інших тільки хороше

Це може здатися дивним, але саме завдяки цьому до мене почали ставитися більш приязно. Коли ми розуміємо, що до нас ставляться з уважністю і повагою, тоді ми прихильно ставимося і до інших.

Чиніть з іншими так, як ви хотіли б, щоб інші поступали з вами.

Не треба думати, що це просто красиві слова. Втілюйте їх у життя. Також, це корисно для того, щоб не впасти в егоїзм і маніпулювання. Нехай ваш вплив послужить для того, щоб виявити щось хороше в інших.

Якщо ви хочете, щоб до вас добре ставилися, спочатку подаруйте іншим своє гарне ставлення.

Якщо ви хочете, щоб вас поважали, поважайте інших. Подайте приклад і він вам повернеться.

 

Вам слід використовувати свій вплив в інтересах інших більше, ніж для себе. Допомагайте тим, хто йде за вами. Ви можете побачити в них потенціал, який їм самим непомітний. Допоможіть їм розкрити його.  

 

 

10. Прагніть до кращого

Звісно, я не зупинився на простих вправах вдома, а продовжив розвиватися – придбав абонемент на відвідування спортзалу, де мене навчав тренер і слідкував за моїм прогресом.

 

Приємно також, що з часом мої друзі також приєдналися до мене і ми спільно ходили й спілкувалися на актуальну для нас тему. Це, свого роду, створило коло однодумців, які мали спільні цілі і шляхи їх реалізації.

“Нормально” далеко не завжди означає “дійсно добре”. Встановлюйте собі високі стандарти, які пізніше братимуть і інші. Коли ми піднімаємо собі планку, ми закликаємо й інших зробити те ж саме. Витратьте трохи більше (часу, зусиль), і, можливо, інші будуть брати ваш приклад.

 

 

11. Створіть загальну місію – ціль

Чітке розуміння того, куди ви йдете, додасть вам авторитетності в очах людей, які його ще не мають. Так ви вже отримуєте перевагу, і головне – підтримувати попередні принципи, аби гармонійно добиватися успіху і не стати заїдливим егоїстом і цінником.

Люди повинні розуміти, куди вони йдуть, що їм треба перспективи. Вам необхідна чітка концепція, якщо ви намагаєтеся чинити постійний вплив на інших. Вам треба розуміти, куди ви рухаєтеся, якщо ви збираєтеся потягнути за собою інших. 

Ця історія представлена вам для того, щоб ви розуміли, що подібне могло бути з будь ким, а також, що дана боротьба ще й досі триває .

 

Нещодавно я вивів формулу “8 дій, які потрібно виконати до 8 ранку” , яка допоможе вам почати підніматися сходинками до ефективних і значущих результатів у житті.

 

Ну що ж, гадаю, що ці принципи допоможуть кожному стати авторитетнішим у колі вашого оточення.

 

Старався показати вам на власному прикладі крізь що мені вдалося прийти, аби усвідомити ці фундаментальні принципи. Звісно, без постійних і регулярних тренувань ці принципи безслідно зникнуть. Тому, друзі, Практикуйтеся , Ставте нові планки (цілі), Рухайтеся принципово до поставленої мети! 

Комантарі до статті

Коментар

Related posts

Post a Comment