Scroll to top

Перший робочий бізнес у 16 років


No comments

Настав новий сезон для зміни одягу , аксесуарів і стилю життя. Наступає до нас уже прохолодна зима… А поки ще листки жовтіють  восени , пора уже задумуватися над тим , що варто придбати , аби підготуватися до холоду , щоб стильно і комфортно було у будні дні… Цього разу , розповім вам не про погоду , а про свою першу справу , яка змінила усе моє подальше життя.

Перша бізнес-ідея виникла досить спонтанно  😉

 

ldpyz9ojeiq

 

У віці 15 років , я спільно з близькими друзями розвивали і організовували різноманітні вело-покатушки у місті Івано-Франківську , нас знали як “ВЕЛОФраник” . Літом ми ганяли не тільки по місту , але й долали велосипедами вершини гір :))

Згодом погода похолодала , то ж почали задумуватися над покупкою утеплених аксесуарів для комфортного катання на велосипеді. Тоді я вперше почув про мультифункціональний бафф “Buff”. Придбавши його у місцевого продавця , почав активного його носити на усі покатушки , які ми організовували…

А уже з часом учасники почали активно розпитувати: “Овваа, крутий аксесуар , де його можна придбати?” або “Яка вартість цієї штуки?” і тд.. І тоді у мене виникла ідея…

 

Якщо ти помічаєш потребу певної аудиторії у покупці і використання будь чого , то зроби усе , щоб їм цього надати.

 

Так у мене виникла ідея продавати баффи – аксесуар до одягу. Однак у мене була невеличка проблемка – я був “бідним студентом” , тож коштів на закупку товару у мене практично не було.

Роздумуючи над шляхами реалізації цієї ідеї , я думав де мені дістати кошти… І я придумав як))

 

Згадав , що у мого товариша була певна сума , яку йому подарували родичі з Америки і він хотів кудись їх вкласти у певну бізнес-справу. Тож я з готовністю підготував , те що знав по своїй ідеї , де буду продавати і кому , який дохід можна мати з кожної продажі баффів.

Коли я зустрівся з другом і розповів про свою ідею , він зацікавився моєю пропозицією і ми уже розпочали шукати швейну фабрику , яка б могли нам пошити ці баффи за доступну для нас ціну. Узгодивши всі деталі співпраці і суми інвестицій , а також об’єму замовлень , я вже подумав що справа йде до свого успіху. З цієї угоди я б отримував 25% від кожного проданого баффа.

 

P.S. “Тоді , я навіть і не знав , як правильно вести ділову розмову, на які вигідні умови підписуватися , я взагалі нічого не знав про бізнес , до тогож ніколи не відкривав книгу по бізнес-тематиці”

 

Ну що ж я уже з нетерпінням чекав прибуття першої партії баффів. Пройшли уже 2 тижні , і я почав трішки непокоїтися на рахунок замовлення , розпитував у друга , він казав , що виникли труднощі з оплатою , потрібно більше часу. Я подумав , ну гаразд почекаю , ще трохи часу…

Ще через 2 тижні мені повідомив друг , що відмовляється за нашу співпрацю , бо начебто не є великі ризики втрати його коштів . Я розумію свого друга , що він боявся просто втратити свої кошти .

 

Однак , я не втрачав надії в успішності даного проекту  😉

Аж раптом мій близький друг , каже “Давай я з тобою буду розвивати цей бізнес , а прибутки ділимо 50/50 , що скажеш?” . Моя відповідь була очевидною: “ТАК!” . 

Ми одразу обговорили розподіл доходів , розподілили обов’язки кожного , вибудували стратегію реалізації проекту. Та у нас була та ж проблема , що і в мене на початку – це тотальна відсутність вільних коштів.

Зібравши усе напрацювання і наш перший бізнес-план , ми представили усе це татові мого першого бізнес-партнера. Батько його виступив , як інвестор і зробив інвестицію у нашу ідею в розмірі 2700 грн.

P.S. “Через 1 рік , батько мого бізнес-партнера признався мені , що дав нам ці кошти навіть наперед змирившись , що ми їх втратимо . Йому було цікаво , що зробимо з цими коштами і як на них ми піднімемо свій дохід”

 

Я був безмежно щасливий , тепер у нас є достатня сума , для початку запуску мого першого бізнесу…

Ми одразу обрали товар і зробили замовлення. За той час , поки товар мав до нас прийти , ми почали шукати клієнтів і створювали , а також розвивали спільноту у ВК , створивши новий бренд з продажу баффів : Buff Style .

 

Як і очікувалося , у нас був попит і наші продажі росли з кожним днем. Ми ще не маючи товару , а уже бали декілька десяток замовлень.

 

У день , коли товар уже прибув до нас , нам прийшло повідомлення про те що він уже нас чекає на складі. Ми тоді ще сиділи на парі у коледжі . Одразу і без дозволу вибігли з кабінету і почали бігти до складу . З щасливими устами на обличчі , як діти ми бігли в голові роздумували , над великим успіхом проекту.

Проте , раптом я задумався: “А чому так рано прийшла доставка , практично в 2,5 рази швидше ніж очікувалося?”.   Ми перевірили всі дані і виявилося , що ми обрали платну і швидку доставку. Порахували вартість доставки і розбили на кількість замовлених баффів , ми побачили , що при продажі за очікуваною ціною ми виходили в чистий 0 . Тобто , якщо б ми продали всі баффи , за тою ціною , яку ми очікували , ми б нічого не заробили. І нас охопив страх… Ми хутчіш зв’язалися з поставщиком і лаконічно пояснили цю ситуацію.

На щастя , виявилося , що цю доставку за нас оплатили , бо ми замовили оптову партію і що справжня вартість доставки набагато нижча , ніж ми собі представляли.  Саме тоді ми зрозуміли , що сам всесвіт , каже нам : “Давайте , хлопці – досягайте успіху! “.

 

P.S “Згадую той день , коли я вперше почав продавати власний товар , своїм першим клієнтам”

 

Цей день я чітко пам’ятаю… Буквально вчора ми забрали свою першу партію і вже нестерпно чекав , коли ж почну робити свої продажі. Та навчання в коледжі вимагало від нас – відвідувати пари. Тому наступного дня ми пішли на пару…

Однак я запізнився на першу пару і вчителька просто мене не пустила . Тож я довго не думаючи вийшов з коледжу , тоді я розумів “це знак , що в цей день я маю продати свій товар” . Йдучи від коледжу до центра міста , я взяв телефон і почав дзвонити тим клієнтам , які у мене ще раніше замовляли.

Протягом дня я продав більше 10-и баффів , для мене це вже був успіх =)

 

Так вийшло , що ми вгадали сезонність продажу баффів і заробили достатньо коштів , аби віддати інвестору 3000 грн (початкові інвестиції + %) , а також , певну суму , яку ми розділили , як партнери.

 

Я був щасливий , що ця ідея була прибутковою. Та я вагався чи варто вкладати у закупку в новий товар баффів , щоб поновити асортимент у магазині.

“Чому я вагався?”  – все дуже просто , бо тоді я ризикував своїми чесно заробленими коштами. І тому мені було потрібно добре подумати , над цим важливим рішення.

Саме тому я і вирішив піти за порадою , до того хто практикує підприємницьку діяльність – а саме до моєї бабусі 🙂

 

Я розказав практично усе , від початку заснування проекту до успішних перших продаж , на що я і опирався у власному результаті.

Проте думка людини , яку я сприймав як за “чисту” правду мене щиро вразила… Моя бабуся сказала мені з обуренням до мене: “Навіщо тобі це? Ти ще не закінчив навчання, не має диплома! Ким ти будеш? Не ліз у цю справу! Сьогодні продажі будуть , а завтра їх нема! Це дуже ризиковано! Тобі нема діти гроші? Забудь про це і навіть не думай про то , йди краще на пари і будь відмінником!”

 

Чесно , я дуже засмутився тим , що мені порадив єдиний з мого оточення підприємець – “Забути про бізнес і йти вчитися!”. Я роздумував над тим , може так воно і є , може дійсно не варто цим захоплюватися…

З сумом на устах я пішов до дому… Переглядаючи соц. мережі (просто тратив час в пустоту) , хотів трішки відволіктися від довгих роздумів і вагань. Та тут , вискакує повідомлення мого бізнес-партнера , і він каже: “Ну що , успішно ми стартували , гайда замовляти нову партію товару? Думаю цього разу ми можемо обійтися і без інвестора . Що скажеш? Я гадаю ти ще не встиг профукати зароблені кошти 😀 ”

І тут я зрозумів одразу – це новий шанс до чогось нового. Я вперше не послухався думки своєї бабусі , яка раніше для мене була авторитетом.

Ми спільно склали перші зароблені кошти з Buff Style і інвестували у пошиття нових баффів . Тепер ми точно знали , які бафи будуть продаватися , а які ні. Ми чітко все спланували.

Як тільки прибула нова поставка баффів , за пів-місяця ми практично усе розпродали. Тоді ми замовили і ще одну , а потім іще й тд…

 

Не дозволяй оточуючим людям позбутися того , що ти мрієш . Глибоко роздумуй над наступним кроком , якщо ти бажаєш реалізувати ідею , мрію в життя – то зроби це!

 

Згодом , постало питання збільшення доходу , бо щоразу збільшувалися продажі через те , що у нас були найнижчі ціни в Україні. Саме тоді я і запропонував підняти ціну на топовий по продажах бафф “Skull”.

Але на мій подив , партнер по бізнесу категорично відмовився робити такий крок. Навіть дійшло до сварки , а згодом і до бійки .

Я із злості , все ж таки підняв ціну і почав продавати практично ціни по підвищеній вартості. І знаєте , що?

80% усіх продаж були саме за підвищеною ціною. Я був щиро здивований , коли піднявши ціну , збільшилися і продажі.

 

Варто інколи спробувати втілити нову ідею , ніж нічого не змінювати. Хто ж знає , яка ідея дасть успіх у майбутньому?

 

А уже сьогодні , коли проекту уже 2 роки , ми виходимо на новий рівень! Нещодавно ми запустили сайт по продажах , топових баффів  “Skull”: http://brobuff.com.ua/

Для читачів мого блогу , діє знижка в -30 грн. на перше замовлення цього багато-функціонального аксесуару для одягу. Щоб замовити натискайте : СЮДИ!

 

Сезон закінчився успішно. Ми вже відчували , що пора рухатися далі…

Тоді я почав змінюватися і більше понурився у навчання , читаючи книги , будучи в оточенні однодумців , я швидко набував потрібних знань для майбутнього застосування.

Були звісно і зльоти і падіння , однак свій шлях я ще не до кінця пройшов. Я вірю що мій шлях буде ще довгим , складним , але й водночас захоплюючим.

Ось за цим посиланням , ви дізнаєтеся , який шлях мені довелося пройти у 17 років , після успішного старту в проекті Buff Style 

 

 

Комантарі до статті

Коментар

Related posts

Post a Comment